PROTEC SPINE -System Podwieszenia Lędźwiowego

 

System Podwieszenia Lędźwiowego oraz Kończyn Dolnych PROTEC SPINE jest systemem terapeutycznym opartym na sile ciężkości. Podobnie jak w "podejściu eliminującym nacisk" ustanowionym przez doktora medycyny Williama H. Kirkaldy-Willisa, masa dolnych partii ciała funkcjonujących jak kotwica, zapewnia naturalną trakcję. W stanie podwieszenia grawitacyjnego można stosować różne metody terapii, mobilizacji i rehabilitacji odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, stawów biodrowych i krzyżowo-biodrowych, kolanowych oraz pozostałych stawów kończyn dolnych. System Podwieszenia Lędźwiowego został zaprezentowany w San Diego (USA) na Międzynarodowej Konferencji Naukowej o Człowieku - w sierpniu 2000 przez Dr Hiroshi Jonai.  Od tej pory PROTEC SPINE zdobył szerokie uznanie i jest stosowany zarówno w Japonii - gdzie został wynaleziony - jak i innych krajach Azji, Europy oraz Ameryki.  

 Ponad 1.200 urządzeń jest obecnie używanych w klinikach, szpitalach, uzdrowiskach, ośrodkach i gabinetach rehabilitacji i terapii ruchowej, klubach sportowych, drużynach sportowych oraz ośrodkach Wellness & SPA. Ortopedzi, rehabilitanci, neurochirurdzy, neurolodzy, fizjoterapeuci, terapeuci manualni i osteopaci a także masażyści mają obecnie do dyspozycji doskonały system do leczenia bólu w przebiegu schorzeń kręgosłupa, stawów biodrowych, ścięgien i mięśni kończyn dolnych stosowany w połączeniu z ćwiczeniami np. Mc'Kenziego i Williamsa.

ZALETY TRAKCJI W NATURALNYM GRAWITACYJNYM PODWIESZENIU System PROTEC SPINE jest bezpiecznym i naturalnym sposobem na eliminację nacisku tułowia na region lędźwiowy. Gdy kręgosłup jest rozciągnięty poprzez odciążenie i naturalną trakcję grawitacyjną - krew, składniki odżywcze i woda swobodnie docierają do uszkodzonych obszarów.

PROTEC SPINE jest urządzeniem, które zapewnia pacjentom bezpieczną, beznaciskową, wygodną i uwalniającą od bólu rehabilitację leczniczą. Jest ono zaprojektowane w sposób umożliwiający szeroką gamę terapii mobilizującej, w zależności od preferencji lekarza i możliwości pacjenta. W ankiecie 93% lekarzy stosujących obecnie System Podwieszenia Lędźwiowego PROTEC SPINE potwierdziło jego skuteczność. Typowa terapia obejmuje: ok. 10 - 15 minut naturalnej trakcji grawitacyjnej i kolejne 10 - 15 minut aktywnych form terapii.