Trenuj miednicę w najprostszy sposób-w ubraniu sportowym lub codziennym !


eXcio-Pelvictrainer urządzenie do treningu mięśni dna miednicy z biofeedback. Uczestnicy wykonują ćwiczenia w pozycji siedzącej w pełni ubrani, co pozwala na spokojny i komfortowy trening w obszarze dna miednicy. Dzięki regulacji kąta siedziska dopasowuje się do budowy ciała. eXcio-Pelvictrainer uczy uświadamiać sobie czynności wcześniej często nieuświadomionych oraz wpływa na poprawę tych czynności. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu jest to nauka świadomego kurczenia i świadomej reakcji mięśni dna miednicy. Biofeedback rejestruje aktywność mięśni dna miednicy podczas napinania, rozluźniania oraz czasu trwania skurczu w trakcie wykonywania ćwiczeń. Na monitorze wyświetlany jest duży wykres prosty do zrozumienia przez pacjenta.
Stopień trudności definiowany jest przez personel i indywidualnie dostosowany do potrzeb osoby wykonującej ćwiczenia. Konfiguracja wykresu jest prosta i łatwa do zaprogramowania. Stopień spełnienia wymagań wyrażony jest w procentach co pozwala na precyzyjną i obiektywną obserwację postępów terapii każdego pacjenta.

Co to jest dno miednicy?

W miednicy znajdują się silne mięśnie i więzadła nazywane mięśniami Kegla, rozpięte są jak hamak pomiędzy kością łonową a guziczną, których zadaniem jest utrzymanie narządów jamy brzusznej i miednicy we właściwej pozycji. Do funkcji dna miednicy należy podparcie i utrzymanie we właściwym położeniu organów znajdujących się w miednicy mniejszej – pęcherz moczowy, odbytnica, kanał odbytu i narządy płciowe. Organy wewnętrzne podtrzymywane są przez powłoki brzuszne, ale opierają się na mięśniach zamykających dno miednicy. Dlatego powinny być mocne i sprężyste. Z wiekiem, gdy powłoki wiotczeją, organy wewnętrzne opadają i naciskają na dno miednicy. Przeciążone mięśnie krocza stają się słabe, wynikiem czego pojawia się mimowolne wyciekanie moczu np. podczas kaszlu, śmiechu, biegania itp. Może również dojść do wypadania narządu rodnego (macicy), zaniku doznań seksualnych u kobiet i mężczyzn (problemy z erekcją). Ćwiczenia tej grupy mięśni powinny wykonywać wszystkie kobiety i mężczyźni bez względu na wiek ponieważ w wyniku osłabionych mięśni dna miednicy dochodzi również do niestabilności i bólów odcinka lędźwiowego kręgosłupa, bólu bioder a nawet kolan. Mało kto o tym wie, że mięśnie dna miednicy bezpośrednio odpowiadają za stabilizację kręgosłupa, dlatego gimnastyka mięśni dna miednicy ma istotne znaczenie w zwalczaniu bólów pleców.
Mięśnie Kegla połączone są z mięśniami pleców, brzucha i nóg, przez co w dużym stopniu wpływają na wyprostną postawę ciała. Ból pleców może więc wynikać z faktu, że są słabe mięśnie stabilizujące miednicę. Z tego względu regularna gimnastyka mięśni dna miednicy pozwala w znacznym stopniu odciążyć i ustabilizować kręgosłup, przez to zmniejszyć jego dolegliwości.

Dlaczego eXcio-Pelvictrainer?

Problem nietrzymania moczu (inkontynencja) dotyczy około 20% populacji. U kobiet powyżej 50 roku życia  50%  kobiet, po 60 roku dotyczy nawet 70%-80% kobiet. Jednak leczeniu poddaje się tylko 16-20% chorych na NTM. Około 15% mężczyzn ma problemy z erekcją, powyżej 50 roku życia to aż 75% mężczyzn. Problem NTM u mężczyzn występuje rzadziej niż u kobiet, przeważnie dotyczy
to mężczyzn po usunięciu prostaty, kiedy to może dojść do uszkodzenia mięśni lub nerwów odpowiedzialnych za zamykanie cewki moczowej oraz podpieranie pęcherza i odbytnicy a także występują problemy z erekcją. Przed i po każdym zabiegu operacyjnym lub laserowym, konieczna jest rehabilitacja aby utrwalić efekty tych zabiegów. Dlaczego tak mało osób poddaje się rehabilitacji dna miednicy? Jedną z podstawowych przyczyn jest wstyd i bariera psychiczna i sposób rehabilitacji (dotychczas stosowane dopochwowe i doodbytnicze elektrody). Samodzielne treningi nie daję pewności, czy prawidłowo wykonuje się ćwiczenia. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej źle. eXcio-Pelvictrainer jest idealnym rozwiązaniem  i przełamaniem tej bariery
ponieważ trening odbywa się bez kontaktu intymnego w ubraniu, w sposób zupełnie nie krępujący. Trenując 3 razy w tygodniu efekty są już po 10-20 treningach. Nie ma żadnych skutków ubocznych i praktycznie żadnych przeciwwskazań, warunkiem jest wygojenie się ran pooperacyjnych. Osoby z rozrusznikiem serca, słabym sercem lub kompleksowymi zaburzeniami funkcji w obrębie miednicy powinny przed treningiem skonsultować się ze swoim lekarzem.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Mocne mięśnie Kegla to lepsze doznania seksualne, duża szansa na to, że nie pojawią się takie problemy jak nietrzymanie moczu, wypadanie pęcherza, macicy, niestabilność kręgosłupa. U kobiet dodatkowo łatwiejszy i mniej bolesny poród oraz szybszy powrót do formy po porodzie oraz wiele innych. Ćwiczenie mięśni kegla to inwestycja na lata, która się opłaca.

Trening mięśni dna miednicy poprawia standard życia!

W celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowej funkcji dna miednicy konieczne jest zastosowanie odpowiednich ćwiczeń. eXcio-Pelvictrainer oferuje bezpieczną i skuteczną alternatywę, która umożliwia prawidłowy trening. Diagnoza, przebieg ćwiczeń i postępy są rejestrowane i porównywane. Dzięki eXcio-Pelvictrainer uzyskane efekty przywracające prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy poprawiają jakość życia, pozwalając znów na beztroski śmiech, uprawianie sportów, podnoszenie przedmiotów, poprawę
seksualności, przywrócenie potencji, kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi, komfort psychiczny i wiele innych ważnych czynności dla życia. eXcio-Pelvictrainer jest pierwszym urządzeniem umożliwiającym prawidłowe ćwiczenie mięśni dna miednicy bez kontaktu intymnego. Klienci mogą korzystać z urządzenia w normalnym ubraniu. Fizjoterapeuta może obserwować i kontrolować na monitorze poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Zastosowanie:

Zakres zastosowań jest bardzo duży i skuteczny w wielu dolegliwościach i chorobach. Oprócz prewencyjnego zastosowania jest szczególnie pomocny przy:

Nietrzymaniu moczu, stolca
Przed i po porodzie
W obniżeniu macicy, cewki moczowej
Po operacji w obrębie miednicy
Po operacji prostaty
Przy problemach z erekcją
i wielu innych

Ćwiczenia vs Viagra

Dr Frank Sommer niemiecki Urolog, Androlog i Lekarz sportowy w 2002 roku zbadał skuteczność Viagry i ćwiczeń mięśni dna miednicy na grupie 120 mężczyzn z zaburzeniami wzwodu. W grupie trenującej mięśnie dna miednicy rezultaty były znacznie lepsze niż w grupie przyjmujących niebieską tabletkę.

WSKAZANIA DO REHABILITACJI MIĘŚNI DNA MIEDNICY
 
- stany przed i po  wszczepieniu TVT i TOT (lepsze efekty zabiegu operacyjnego)
- stan przed i po plastyce pochwy
- stan przed i po usunięciu macicy
- wypadanie pochwy i macicy I i II stopnia
- luźna pochwa
- przed operacjami i po w obrębie miednicy (poprawa ukrwienia i sprawności mięśni   dna miednicy przed zabiegiem skraca czas rekonwalescencji i zwiększa efekty zabiegu operacyjnego)
- poporodowe uszkodzenia mięśni dna miednicy
- nietrzymanie moczu
- wysiłkowe nietrzymanie moczu
- profilaktyka nietrzymania moczu u kobiet po porodzie
- zaburzenia odczuć seksualnych
- zaburzenia erekcji
- stany po prostatektomii
- nietrzymanie stolca, brak kontroli
- przewlekłe zaparcia
- zespół jelita drażliwego
- osłabienie mięśni dna miednicy
- podwyższone napięcie mięśni dna miednicy
- zaburzenia funkcjonowania unerwienia mięśni dna miednicy w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa lędźwiowego.
 
Koszt jednego treningu 40 zł. Pakiet 10 treningów 350 zł.  Z ogólnopolską kartą seniora 10 treningów 300 zł.  Wystarczy 10 treningów aby poczuć się pewniej.